Мени 1

Салати

Мешана свежа салата

рукола чипс, марула, зелка, морков, цвекло, дајкон, краставица, шери домати, семки

Ладно предјадење

Свински пршут, Кулен, Димен врат, Димена печеница, Кашкавал, Сирење, Шери домат, Маслинка, Пилешка крем салата

Топло предјадење

Роловани крцкави стапчиња

со топен крем од чедар кашкавал

Главно јадење

Пилешко марокана

пилешко, пелат, пиперка, босилек, маслинки

Свински ребра во фурна со мед и барбикју сос

Рестован компир со сезонски зеленчук

Селекција на лепчиња

Цената вклучува: Aпартман за младенците, професионално осветлување, невестинска торта, декорирана сала, организирање матично, шампањ, ЗАМП – Авторски права за музика, СПА викенд во Аурора ресорт и спа

070 864 864
info@ksantika.mk
www.ksantika.mk

Мени 1

Салати

Мешана свежа салата

рукола чипс, марула, зелка, морков, цвекло, дајкон, краставица, шери домати, семки

Ладно предјадење

Свински пршут, Кулен, Димен врат, Димена печеница, Кашкавал, Сирење, Шери домат, Маслинка, Пилешка крем салата

Топло предјадење

Роловани крцкави стапчиња

со топен крем од чедар кашкавал

Главно јадење

Пилешко марокана

пилешко, пелат, пиперка, босилек, маслинки

Свински ребра во фурна

со мед и барбикју сос

Рестован компир со сезонски зеленчук

Селекција на лепчиња

Цената вклучува: Aпартман за младенците, професионално осветлување, невестинска торта, декорирана сала, организирање матично, шампањ, ЗАМП – Авторски права за музика, СПА викенд во Аурора ресорт и спа

070 864 864
info@ksantika.mk
www.ksantika.mk